Korektury

*** Momentálně jsem na roztrhání, a tak bohužel dočasně nemůžu přijímat další zakázky. Ráda vám ale doporučím některého ze svých kolegů. ***

Chcete, aby váš text působil reprezentativně?

Správný pravopis a obratné formulace jsou pro mě hračka.

Nejčastěji ke korektuře dostávám tyto typy textů:

  • webové stránky
  • odborné akademické články
  • informační materiály, brožury
  • firemní dokumentace
  • seminární nebo diplomové práce
  • osobní či obchodní korespondence
  • knihy

Rozlišuji mezi běžnou korekturou, která zahrnuje pravopisnou a typografickou úpravu textů, a korekturou stylistickou, kde se kromě pravopisu a typografie zaměřuji i na správné formulování výrazů. Po dohodě můžu dodat historii změn.

Potřebujete upravit podobu napsaného článku?

Upravím váš text tak, aby vyhovoval požadavkům vydavatelů.

Píšete-li články do odborných časopisů, jste pravděpodobně často nuceni měnit členění textu, fonty, řádkování, velikost písma nebo bibliografické údaje podle požadavků různých vydavatelů. S tím vším vám ráda pomůžu a vám tak zbyde více času na důležitější práci.

Máte nahrávku nebo psaný text a chtěli byste jejich obsah převést do elektronické podoby?

Převádění psané a mluvené řeči do editovatelných formátů pro mě není žádná španělská vesnice.

Pokud potřebujete převést český či anglický text do elektronické podoby, budu od vás potřebovat, abyste mi jej oskenovali např. do souboru PDF, a já vám jej zašlu
v požadovaném formátu. Složitost přepisu textů bývá různá: text psaný na stroji se bude číst mnohem snadněji než kupříkladu rukopis. Při přepisu zvukových či video nahrávek zase velkou měrou záleží na rychlosti řeči a srozumitelnosti výslovnosti. Rozhodně ale nevěšte hlavu, jen tak něčeho se nezaleknu.